SZÓSTOKLASIŚCI ODWIEDZILI POLICJANTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

SZÓSTOKLASIŚCI ODWIEDZILI POLICJANTÓW

Data publikacji 13.02.2019

Policjantów z Wejherowa odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łebnie. Dzieci wraz z opiekunami poznawali pracę policjantów. Funkcjonariusze przekazali gościom wiele niezbędnych porad, dzięki którym zimowy wypoczynek będzie bezpieczny. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów także z problematyką czynów karalnych czy cyberprzemocy.

Uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Łebnie miały okazję przyjrzeć się pracy policjantów, a także zapoznać z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas . Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Podczas zwiedzania komendy dzieci dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy Policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz. Dzieci w czasie spotkania dowiedziały się o zasadach bezpiecznego wypoczynku na drodze czy na podwórku. Nie zabrakło porad na temat bezpiecznych miejsc na zimowe zabawy na śniegu, natomiast policjanci wskazywali, że zamarznięte jeziora, sadzawki i stawy to nie są miejsca do zabawy. 


Spotkanie miało też na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych. Policjanci chcieli pokazać, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań internetu wiążą się z nim pewne niebezpieczeństwa. Podczas zajęć wyjaśniono uczniom, jakie zachowania w internecie są niebezpieczne. Szczególną uwagę zwrócono na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Wskazane zostały przykłady cyberprzemocy stosowanej w internecie, wyjaśniono także kwestie ochrony wizerunku (publikacji, rozpowszechniania) jak również konsekwencje zachowań niedozwolonych.

Na zakończenie wizyty każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę element odblaskowy, który podniesie ich bezpieczeństwo na drodze.