POLICJANCI Z CZARNEGO ODZYSKALI SKRADZIONEGO W NIEMCZECH FORDA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI Z CZARNEGO ODZYSKALI SKRADZIONEGO W NIEMCZECH FORDA

Data publikacji 12.02.2019

W ubiegłą sobotę w nocy policjanci z Czarnego zatrzymali do kontroli wyjeżdżającego z leśnej drogi Forda Edge. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, a samochód został skradziony w Niemczech. Kierujący skradzionym samochodem 19-letni mieszkaniec szczecina został zatrzymany. Został mu już przedstawiony zarzut paserstwa, za co grozi w Polsce do 5 lat pozbawienia wolności kara.

Policjanci z Czarnego w sobotę w nocy otrzymali informacje o samochodzie, który zakopał się na leśnej drodze w pobliżu Olszanowa i kierowca potrzebuje pomocy. Gdy przyjechali na miejsce samochód wyciągnięli mieszkańcy miejscowości, a kierujący nim mężczyzna chciał wyjechać z lasu. 


Policjanci postanowili sprawdzić co robił samochód z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi w nocy w środku lasu. Okazało się, że kierowca, 19-letni mieszkaniec Szczecina nie posiada prawa jazdy. Policjanci postanowili sprawdzić również forda, którym się poruszał i okazało się, że tablice rejestracyjne są od innego pojazdu, a samochód został skradziony w Niemczech. 

Mieszkaniec Szczecina został zatrzymany, a samochód wart około 200 tys. złotych został odholowany na policyjny parking. 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Okoliczności w jakich doszło do kradzieży będą ustalać policjanci z Człuchowa. Po wykonaniu czynności przez funkcjonariuszy odzyskany ford wróci do właściciela.