POLICJANCI ZABEZPIECZALI MECZ PIŁKI NOŻNEJ ARKA GDYNIA-KORONA KIELCE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZALI MECZ PIŁKI NOŻNEJ ARKA GDYNIA-KORONA KIELCE

Data publikacji 11.02.2019

W ostatnią niedzielę gdyńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Korona Kielce. Przed i w trakcie spotkania mundurowi zatrzymali łącznie 12 osób, 11 w związku z posiadaniem narkotyków i jedną osobę poszukiwaną. Mecz odbył się bez znaczących zakłóceń porządku.

W ostatnią niedzielę na stadionie w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy pomiędzy zespołami Arki Gdynia i Korona Kielce. Był to pierwszy mecz odgrywany na gdyńskim stadionie po zimowej przerwie w rozgrywkach. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali gdyńscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. 


W trakcie interwencji przeprowadzanych przez mundurowych bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy zatrzymanych zostało 9 osób, przy których policjanci ujawnili narkotyki i jedną osobę poszukiwaną celem doprowadzenia do prokuratury. Dwie kolejne osoby posiadające narkotyki zostały zatrzymane w drodze na stadion, ale już po rozpoczęciu meczu. 

Zatrzymani do posiadania środków odurzających to mężczyźni w wieku od 17 do 37 lat. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Gdyni, Wejherowa, Tczewa, Lęborka i jeden obywatel Ukrainy. Wszyscy zatrzymani niebawem usłyszą zarzuty posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a zatrzymany poszukiwany zostanie doprowadzony do prokuratury. 

W trakcie trwania meczu odnotowano jeden przypadek zakłócenia porządku polegający na odpaleniu na terenie imprezy dwóch petard hukowych. Tą sprawą zajmują się śledczy z gdyńskiej komendy.