Wiadomości

POLICJANCI ZABEZPIECZALI UROCZYSTOŚĆ 99. ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM

Data publikacji 11.02.2019

Wczoraj Puck obchodził uroczystość 99. Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Obchody tego święta zabezpieczali funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego puckiej komendy oraz Straży Granicznej i Straży Miejskiej. W uroczystościach wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp. Rafał Kwapisiewicz, który złożył kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.

Co roku 10 lutego w Pucku obchodzone są uroczystości święta Zaślubin Polski z Morzem. Nad bezpieczeństwem w mieście i w miejscu uroczystości czuwali funkcjonariusze z prewencji i ruchu drogowego puckiej komendy, których wspierała Straż Graniczna i miejska.


Funkcjonariusze na czas przemarszu orkiestry i kompani honorowej Marynarki Wojennej oraz Pocztów Sztandarowych i zaproszonych gości z puckiego rynku do kościoła i dalej do portu rybackiego, wyłączyli z ruchu część ulic w mieście. Mundurowi dbali o płynność ruchu oraz przekazywali informację zmotoryzowanym o możliwych objazdach, tak aby podczas święta utrudnienia nie były uciążliwe dla mieszkańców. 

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pucku insp. Rafał Kwapisiewicz złożył wieniec pod pomnikiem Generała Józefa Hallera.