27-LATEK W MIESZKANIU MIAŁ NARKOTYKI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

27-LATEK W MIESZKANIU MIAŁ NARKOTYKI

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili i zatrzymali osobę odpowiedzialną za posiadanie narkotyków. 27-letni mieszkaniec Tczewa ukrywał w swoim mieszkaniu kokainę oraz amfetaminę. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 45 gramów środków odurzających. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jednym z najważniejszych zadań policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej jest ustalanie osób trudniących handlem narkotykami jak i również osób, które kupują takie zakazane substancje. 


Praca kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie doprowadziła do ustaleń, z których wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się mężczyzna, który ma związek z tego typu przestępczością. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić uzyskaną informację. 

Podczas przeszukania mieszkania należącego do 27-letniego mieszkańca Tczewa, kryminalni zabezpieczyli woreczki foliowe z substancjami zawierającymi składniki amfetaminy i kokainy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45 gramów niedozwolonych środków Zatrzymany do sprawy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy w miniony piątek przesłuchali i przedstawili zarzuty posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny. 

Za posiadanie narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.