MOTOCYKLEM NIEDPOPUSZCZONYM DO RUCHU POTRĄCIŁ DWIE KOBIETY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

MOTOCYKLEM NIEDPOPUSZCZONYM DO RUCHU POTRĄCIŁ DWIE KOBIETY

Data publikacji 08.02.2019

Policjanci z Kalisk zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, który na niedopuszczonym do ruchu motocyklu potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. Do zdarzenia doszło na początku lutego br. w miejscowości Czarna Woda. Piesze doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, a prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Na początku lutego br. dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Czarna Woda. Jak wynikało ze zgłoszenia, jadący w kierunku Zblewa motocyklista potrącił na przejściu dla pieszych dwie kobiety. 


Interweniujący na miejscu funkcjonariusze ustalili świadków oraz wstępne okoliczności wypadku. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną, sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady mogące pomóc w ustaleniu dokładnego przebiegu tego zdarzenia. Jak ustalili śledczy, 18-latek nie posiadał wymaganej kategorii prawa jazdy, a motocykl, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu. W wyniku potrącenia 23 i 54-latka doznały obrażeń ciała i trafiły do szpitala. 

Podejrzewany o spowodowanie tego wypadku mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Mundurowi z Kalisk przedstawili mu zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz zatrzymali prawo jazdy. Na wniosek funkcjonariuszy, miejscowa prokuratura zastosowała wobec motocyklisty dozór policyjny.