Z GDAŃSKIMI POLICJANTAMI FERIE BEZPIECZNIEJSZE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Z GDAŃSKIMI POLICJANTAMI FERIE BEZPIECZNIEJSZE

Data publikacji 08.02.2019

Okres zbliżających się ferii zimowych to dla gdańskich policjantów czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi wśród dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem się ferii zimowych odwiedzili uczniów w gdańskich szkołach. Policjanci spotkali się z uczniami kilkadziesiąt razy.

W trakcie spotkań funkcjonariusze radzili swoim słuchaczom jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przekazane uczniom informacje dotyczące bezpieczeństwa, ale również odpowiedzialności przyczynią się do bezpiecznego spędzenia wolnego od zająć szkolnych czasu. 


Dziecko samo w domu, wybrane przepisy ruchu drogowego, cyberprzemoc to tylko część tematów na jakie funkcjonariusze rozmawiali z uczniami. Policjanci przestrzegali przez zagrożeniami wynikającymi z braku rozwagi i przewidywania podczas zabaw. Zabawa dzieci na zamarzniętym stawie to jeden z takich przykładów, o którym mówili profilaktycy. 

Policjanci przypomnieli dzieciom jak powinny się zachować w domu podczas nieobecności rodziców, co należy robić w przypadku zagrożenia pożarem lub zalaniem mieszkania. 

Funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką wśród nieletnich zawsze przed zbliżającymi się feriami odwiedzają szkoły i spotykają się z dziećmi i młodzieżą. W trakcie tych spotkań rozmawiają ze słuchaczami o bezpieczeństwie.