KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI PONAD KILOGRAM NARKOTYKÓW

Data publikacji 08.02.2019

Do nowodworskich kryminalnych dotarła informacja o mężczyźnie, który może posiadać znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Wykonane czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 32 – letniego mieszkańca naszego powiatu. W trakcie wykonywania czynności kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków oraz znaczną ilość gotówki.

W poniedziałek (04.02.2019r.) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali mieszkańca powiatu nowodworskiego podejrzanego o tego typu przestępstwa. 


Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może w zajmowanym przez siebie pomieszczeniu posiadać środki odurzające. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. W mieszkaniu 32 – latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram środków odurzających. Po przebadaniu testerem okazało się, że była to amfetamina oraz marihuana. W trakcie przeszukania zabezpieczyli również kilkanaście sztuk tabletek MDMA oraz znaczną ilość gotówki. 32 – latek został zatrzymany a już w środę sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, czyn ten zagrożony jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.