Wiadomości

„KRZYŻE NIEPODLEGŁOŚCI” NA 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Data publikacji 07.02.2019

Dzisiaj w auli komendy wojewódzkiej miała miejsce ceremonia wręczenia „Krzyży Niepodległości” przyznanych przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyróżnieni odznaczenia przyjmowali z rąk Komendant Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZP.

Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przyznał „Krzyże Niepodległości” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, będące wyrazem uhonorowania za zaangażowanie i wkład w pracę na rzecz związku zawodowego policjantów woj.pomorskiego.

Narodowe obchody Święta Niepodległości mają charakter wieloletni i nie zakończyły się z upływem 2018 roku. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego potrwają aż do 2022 roku. Dzisiejsza uroczystość doskonale wpisała się zatem w trwającą atmosferę świętowania tej okrągłej rocznicy.

„Krzyże Niepodległości” otrzymało ponad 80 funkcjonariuszy i pracowników Policji woj.pomorskiego, a także gość honorowy uroczystości nadbryg. Tomasz Komoszyński – Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Przekazania odznaczeń dokonali Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Wiceprzewodniczący ZG NSZZP - kom. Józef Partyka.