Wiadomości

POLICJANCI WSPÓLNIE Z PORD BRALI UDZIAŁ W AKCJI „ODBLASKOWI W MIEŚCIE”

Data publikacji 07.02.2019

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Pomorskiego Ośrodku Ruchu Drogowego rozdawali odblaski pieszym w ramach akcji „Odblaskowi w mieście”. A wszystko w trosce o bezpieczeństwo pieszych. Działania były realizowane w kilku miejscach w województwie pomorskim, w tym w Redzie i w Rumi.

Policjanci z wejherowskiej drogówki 5 i 7 lutego 2019 roku w godzinach między 7:00 a 8:00 rano brali udział w akcji „Odblaskowi w mieście” organizowanej przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. 


Podczas tej akcji piesi otrzymywali kamizelki oraz opaski odblaskowe, aby być lepiej widocznym na drodze, co wpływa przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa. Celem akcji było zachęcenie pieszych (dzieci i dorosłych) do korzystania z elementów odblaskowych także na terenie zabudowanym. Odblask w mieście to rozsądna konieczność. 

Na terenie powiatu wejherowskiego akcja trwała dwa dni i obejmowała Redę oraz Rumię. Odblaski były rozdawane rano przy wybranych przejściach dla pieszych w godzinach 7:00–8:00 przy szkole w Redzie (ul. Łąkowa), oraz dzisiaj w tych samych godzinach, w Rumi przy galerii handlowej (ul. Sobieskiego).