POLICJANCI WYRÓŻNIENI ZA RATOWANIE MIESZKAŃCÓW PODCZAS POŻARU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WYRÓŻNIENI ZA RATOWANIE MIESZKAŃCÓW PODCZAS POŻARU

Data publikacji 07.02.2019

Policjanci z Wejherowa w styczniu 2019 roku narażając swoje życie przeprowadzili ewakuację mieszkańców budynku wielorodzinnego w Wejherowie. Funkcjonariusze widząc gęsty dym wydobywający się z jednego z mieszkań bez chwili wahania wbiegli do środku, sprawdzili mieszkanie objęte pożarem, a potem natychmiast rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nikomu nic się nie stało.

Wczoraj w Urzędzie Miasta w Wejherowie policjanci zostali wyróżnieni za swoją postawę i zaangażowanie. 


W styczniu 2019 w środku nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał informację, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego na osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie doszło do pożaru. Natychmiast w tamto miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce służby medyczne udzielały już pomocy osobom z mieszkania objętego pożarem. 

W tej sytuacji funkcjonariusze natychmiast podjęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa pozostałym mieszkańcom budynku wielorodzinnego. Policjanci bez chwili wahania wbiegli do środka budynku i w pierwszej kolejności sprawdzili mieszkanie objęte pożarem by upewnić się, czy nie ma w nim innych osób potrzebujących pomocy, a następnie rozpoczęli błyskawiczną ewakuację pozostałych mieszkańców budynku. Na miejsce wezwana także była straż pożarna.

Funkcjonariusze sprawdzili pomieszczenia płonącego budynku. Dzięki ich błyskawicznej reakcji nikomu nic się nie stało. 

Wczoraj o godzinie 11:00 Krzysztof Hildebrandt Prezydent Miasta Wejherowo wyróżnił funkcjonariuszy za godną naśladowania postawę.