POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW KRADZIEŻY PIENIĘDZY Z SEJFU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW KRADZIEŻY PIENIĘDZY Z SEJFU

Data publikacji 07.02.2019

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety podejrzanych o kradzież pieniędzy z sejfu. Policjanci odzyskali ponad 4 tysiące złotych i zabezpieczyli przy zatrzymanych woreczki z amfetaminą oraz marihuaną. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zostali powiadomieni przez właściciela sieci sklepów, że w dniu 04 lutego br. do jednego z jego punktu weszło dwóch mężczyzn oraz dwie kobiety, którzy pod pozorem robienia zakupów zajęli ekspedientkę i ukradli z sejfu 12 tysięcy złotych. 


Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą. Zgrali monitoringi, rozpytywali ewentualnych świadków. W wyniku pracy policjantów, kryminalni z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Mundurowi przy zatrzymanym 33 i 32-latku oraz 21 i 19 – latce zabezpieczyli ponad 4 tysiące złotych, 10 gram marihuany oraz 5 gram amfetaminy. Osoby zatrzymane noc spędziły w policyjnym areszcie. 

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.