POLICJANCI WZIĘLI UDZIAŁ W DEBACIE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA SENIORÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WZIĘLI UDZIAŁ W DEBACIE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA SENIORÓW

Data publikacji 06.02.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się z seniorami z Przywidza, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie. Głównym celem spotkania było określenie, w jaki sposób Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać, aby osoby starsze czuły się dobrze i bezpiecznie. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów ulotki pn. „Seniorze, nie daj się oszukać”.

06 lutego br. policjanci spotkali się z mieszkańcami Przywidza, żeby porozmawiać o bezpieczeństwie osób starszych. W trakcie spotkania mundurowi opowiedzieli o sposobach działania oszustów oraz dyskutowali z mieszkańcami nad problemem najistotniejszych zagrożeń i zagadnień związanych z przestępczością, na którą narażone mogą być przede wszystkim osoby w podeszłym wieku. W trakcie dyskusji poruszono m.in. tematykę zawierania umów na odległość i ich rozwiązywania oraz zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi, których wpuszczamy do naszych domów. Policjanci rozmawiając z seniorami przypominali także, aby być czujnym w sytuacji gdy ktoś próbuje ich oszukać działając metodą „na wnuczka”. Podczas rozmów przypominano, że przestępcy stosują różne sposoby, by wyłudzić od osób starszych oszczędności. 


Spotkanie w znacznym stopniu wpłynęło na podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszym rejonie. Za zakończenie uczestnicy debaty otrzymali od policjantów ulotki pn. „Seniorze, nie daj się oszukać”.