ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI WPADLI PODCZAS KONTROLI DROGOWYCH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI WPADLI PODCZAS KONTROLI DROGOWYCH

Data publikacji 05.02.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie osób posiadających narkotyki oraz kierujących pod ich wpływem jest jednym z głównych celów w działaniach funkcjonariuszy z powiatu chojnickiego. Tylko w minioną niedzielę policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdem pod wpływem środków odurzających, a także posiadali przy sobie narkotyki. Ponadto u jednego z zatrzymanych w piwnicy policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset działek dilerskich amfetaminy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali w minioną niedzielę dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazd mechaniczny będąc pod wpływem środków narkotycznych oraz posiadali narkotyki. 


Pierwszą kontrolę pojazdu funkcjonariusze przeprowadzili na ul. Lipowej w Czersku. Podczas legitymowania kierujący zaczął się bardzo denerwować, drżały mu ręce, zaczął się pocić, a pod jego nosem policjanci zauważyli ślady białego proszku, co wzbudziło podejrzenie, że 39-letni mieszkaniec Czerska może być pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie śliny na zawartość narkotyków, które potwierdziło ich przypuszczenia. Ponadto w trakcie przeszukania pojazdu w podłokietniku funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki z białym proszkiem, które zostały zabezpieczone przez policjantów jako dowód rzeczowy. W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania samochodami osobowymi. 39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Została również zabezpieczona od zatrzymanego krew do badań laboratoryjnych. 

Drugiego mężczyznę policjanci zatrzymali kilka godzin później w jednej z wsi w gminie Czersk. Podczas kontroli kierujący zaczął się dziwnie zachowywać. Mundurowi dokładnie przeszukali auto oraz kierującego i znaleźli przy 42-letnim mieszkańcu gminy Czersk woreczki z białą substancją. Stróże prawa przebadali go narkotesterem, który wskazał wynik pozytywny. Została także od niego zabezpieczona krew do badań, która potwierdzi fakt kierowania pod wpływem środka odurzającego. W toku dalszych czynności policjanci w jego miejscu zamieszkania w piwnicy znaleźli i zabezpieczyli kilkaset działek dilerskich amfetaminy, które nie trafią już na czarny rynek.

Wczoraj po zebraniu materiału dowodowego 39-letniemu czerszczaninowi zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków. W późniejszym czasie po otrzymaniu wyników badań krwi najprawdopodobniej zostaną one uzupełnione o kierowanie pod wpływem środka odurzającego. Dzisiaj policjanci doprowadzą do prokuratury drugiego z mężczyzn, gdzie usłyszy zarzut posiadania i udzielania narkotyków, a także kierowania pod ich wpływem. Ponadto policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo posiadania znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie samochodem pod ich wpływem do lat 2.