UKRADŁ AUTO I POJECHAŁ NIM PO ALKOHOL, ZOSTAŁ ZATRZYMANY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UKRADŁ AUTO I POJECHAŁ NIM PO ALKOHOL, ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Data publikacji 05.02.2019

Policjanci z Lęborka zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Sprawca wsiadł do pojazdu zaparkowanego przez innego klienta pod sklepem i skradzionym samochodem pojechał do domu. Okazało się, że gdy skończył mu się alkohol, postanowił jechać autem po kolejne trunki. Gdy wychodził ze sklepu został zatrzymany przez policyjnych patrolowców. Sprawca trafił do policyjnej celi, a odzyskany samochód został oddany właścicielowi. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem dyżurny lęborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Natychmiast po otrzymaniu takiej informacji policjanci pełniący służbę na terenie Lęborka rozpoczęli poszukiwanie skradzionego samochodu. Dzięki szybko podjętym działaniom podczas prowadzonej penetracji terenu już w kilkanaście minut po kradzieży mundurowi zatrzymali podejrzanego o kradzież, którym okazał się 35-letni mieszkaniec Lęborka. Odzyskano również utracone auto. Zatrzymany mężczyzna oświadczył, że ukradł samochód, bo chciał się przejechać i pojechał nim do swojego domu, gdzie pił alkohol. Gdy alkohol się skończył sprawca postanowił pojechać skradzionym autem do sklepu po kolejne procentowe trunki. 


Policjanci przebadali zatrzymanego 35-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Ponadto w trakcie dalszych czynności mundurowych, okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. 

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi a dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży oraz prowadzenia pojazdu pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień, oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.