WSPÓŁPRACA Z LEKARZEM WETERYNARII, SZKOLENIE POLICJANTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WSPÓŁPRACA Z LEKARZEM WETERYNARII, SZKOLENIE POLICJANTÓW

Data publikacji 05.02.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku w ramach współpracy z Powiatowym Inspektorem Weterynarii odbyło się szkolenie na temat kontroli oraz zachowania w sytuacji kryzysowej dotyczącej zwierząt hodowlanych. Tego typu wiedza niezbędna jest mundurowym w przypadku kontroli środków transportu przewożących trzodę chlewną.

W dniu 4 lutego w komendzie w Lęborku odbyło się szkolenie dotyczące współpracy policji z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie kontroli oraz zachowania w sytuacji kryzysowej dotyczącej zwierząt hodowlanych. Policjanci pełniąc służbę na drodze niejednokrotnie kontrolują środki transportu przewożące trzodę chlewną. Takie kontrole oprócz sprawdzania stanu technicznego pojazdu skupiają się również na weryfikacji dokumentacji związanej z jej przewozem. 


Aby mundurowi posiadali informacje przydatne w czasie takich kontroli, szczególnie te, które mogą dotyczyć czynów zabronionych w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zorganizowano specjalistyczne szkolenie, które możliwe było dzięki ścisłej współpracy z Powiatowym Lekarzem Weterynarii.