DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJI 51-LATEK ZNOWU TRAFIŁ DO ARESZTU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

DZIĘKI SZYBKIEJ REAKCJI POLICJI 51-LATEK ZNOWU TRAFIŁ DO ARESZTU

Data publikacji 04.02.2019

Dzięki pracy policjantów z Nowego Portu oraz prokuratorów odpowiedzialności karnej nie uniknie 51-letni mężczyzna, który groził swoim pochodzącym z Białorusi sąsiadom pozbawieniem życia. Policjanci podejrzanego doprowadzili do prokuratora, który postawił mu zarzuty i zawnioskował do sądu o jego aresztowanie. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za kierowanie gróźb grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z Nowego Portu zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia swoim sąsiadom. Zatrzymany mieszkaniec Gdańska kilka dni temu opuścił aresztu i wrócił do miejsca swojego zamieszkania. Mężczyzna spędził w areszcie kilka miesięcy za znieważanie i dyskryminowanie na tle narodowościowym swoich sąsiadów. Pomimo tego, 51-latek kilka dni po wyjściu z aresztu ponownie zaczął awanturować się w miejscu zamieszkania. Mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec mieszkańców, tym razem zagroził im użyciem przemocy i pozbawieniem życia. 


Funkcjonariusze z Komisariatu VI Policji w Nowym Porcie niezwłocznie po otrzymaniu informacji o tym przestępstwie zatrzymali 51-latka, który trafił do policyjnego aresztu. 

Policjanci i prokuratorzy, którzy pracowali nad tą sprawą, dokładnie przeanalizowali zebrany materiał, przesłuchali świadków oraz pokrzywdzonych.

W miniony weekend prokurator przedstawił 51 latkowi zarzut, który dotyczył kierowania gróźb karalnych.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował zatrzymanego mężczyznę na najbliższe miesiące. 

Za kierowanie gróźb karalnych grozi do 2 lat pozbawienia wolności.