73-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW W ZWIĄZKU Z ZABÓJSTWEM 51-LATKA - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

73-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW W ZWIĄZKU Z ZABÓJSTWEM 51-LATKA

Data publikacji 04.02.2019

Wejherowscy policjanci zatrzymali 73-latka w związku ze sprawą zabójstwa innego 51-latka, do którego doszło w sobotę w jednym z domów na terenie Gminy Szemud. Mężczyzna zginął od ciosu zadanego ostrym narzędziem. Sprawca wczoraj został przesłuchany przez policjantów, dzisiaj zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut zabójstwa. Niewykluczone, że zostanie tymczasowo aresztowany.

W sobotę po południu policjanci zostali powiadomieni o śmierci 51-letniego mężczyzny. Natychmiast na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy ustalili, że mogło dojść do zabójstwa. Jak ustalili policjanci doszło do sprzeczki między uczestnikami spotkania, wtedy też prawdopodobnie 73-latek zaatakował pokrzywdzonego ostrym narzędziem. 51-latek zmarł na miejscu zdarzenia. Na miejsce zostali skierowani technicy kryminalistyki , którzy na miejscu zbrodni przeprowadzili oględziny, zebrali ślady oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podczas przeszukania miejsca zdarzenia policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzie zbrodni. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. 


Niewykluczone, że wobec mężczyzny zostanie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.