KIEROWAŁ MAJĄC PONAD PROMIL ALKOHOLU W ORGANIZMIE I BEZ UPRAWNIEŃ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KIEROWAŁ MAJĄC PONAD PROMIL ALKOHOLU W ORGANIZMIE I BEZ UPRAWNIEŃ

Data publikacji 04.02.2019

Dzięki reakcji lęborskich patrolowców, odpowiedzialności karnej nie uniknie 22-letni obywatel Ukrainy, który kierował w stanie nietrzeźwości, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu oraz jazdy bez uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Kontrole trzeźwości kierowców na drogach powiatu lęborskiego to jedno z podstawowych zadań dla policjantów z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego i Wydziału Ruchu Drogowego. W piątek w nocy (01.02.br.) zatrzymali oni do kontroli kierującego samochodem Mercedes, od którego poczuli silną woń alkoholu. Mundurowi zbadali kierującego, który okazał się obywatelem Ukrainy. Alkotest wykazał, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało, nie miał on uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. 


Mężczyzna trafił do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za prowadzenie auta bez wymaganych uprawnień. Grozi mu za to kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów przez minimum 3 lata.