POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU

Data publikacji 01.02.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj (31.01.br.). Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca volkswagena podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autem marki Volvo, którym kierował 33-letnim mężczyzną. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło dwoje młodych ludzi, pasażerów jadących volkswagenem.

Wczoraj dyżurny Komisariatu w Żukowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Żukowie na ul. Gdańskiej. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz służby ratunkowe. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki VW 19-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego w niedozwolonym miejscu, nie zachował ostrożności podczas jego wykonywania, wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Volvo, kierowanym przez 33-letniego mieszkańca Gdańska. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły dwie młode osoby, 17-letnia mieszkanka pow. wejherowskiego oraz 18-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. 


Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Technik kryminalistyki sporządził dokumentacje fotograficzną. Wykonane na miejscu czynności pomogą mundurowym ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy aby w złych warunkach atmosferycznych zachować większą odległość od poprzedzającego samochodu oraz jechać z bezpieczną prędkością. To pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.