POLICYJNY DOZÓR ZA WŁAMANIA DO ALTAN OGRODOWYCH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICYJNY DOZÓR ZA WŁAMANIA DO ALTAN OGRODOWYCH

Data publikacji 01.02.2019

Kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do altan ogrodowych. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty, w tym m. in. elektronarzędzia, sprzęt rtv oraz metalowe przedmioty. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie 4 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, które jak się okazało popełnił w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec 33-latka dozór policyjny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań na terenie miasta zatrzymali w minioną środę 33-latka. Według ustaleń mundurowych zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest o włamania do altan ogrodowych w Tczewie. Zdarzenia te miały miejsce w pierwszej połowie zeszłego roku. Sprawca włamywał się do pomieszczeń skąd kradł wartościowe rzeczy, w tym m. in. elektronarzędzia, sprzęt rtv oraz metalowe przedmioty. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawcy wynoszą prawie 2,5 tys. złotych.


Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 4 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec 33-latka policyjny dozór. Teraz mężczyzną zajmie się sąd. Śledczy ustalili, że zatrzymana mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania popełnił te czyny w recydywie. Za te przestępstwa grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.