Wiadomości

ZDARZENIE DROGOWE NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ – POLICJANCI APELUJĄ O BEZPIECZNĄ JAZDĘ

Data publikacji 01.02.2019

Policjanci z Lęborka wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek około godz. 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 214 za miejscowością Nowa Wieś Lęborska. Kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i doprowadził do dachowania pojazdu. W wyniku tego zdarzenia ranny został kierujący a pasażer doznał ogólnych potłuczeń. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny pojazdu, dokumentację fotograficzną oraz kierowali ruchem, umożliwiając przejazd innym kierującym.

W czwartek przed godziną 13-tą dyżurny policji w Lęborku odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wieś Lęborska. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący peugeotem, 35-latek, na prostym odcinku drogi nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wyprzedzania i po zajęciu lewego pasa ruchu zorientował się, że z naprzeciwka jedzie inny samochód, wobec czego zaczął gwałtownie hamować, wskutek czego wpadł w poślizg i doprowadził do dachowania auta. W wyniku tego zdarzenia kierujący peugeotem mężczyzna został ranny a pasażer doznał ogólnych potłuczeń. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu wypadku oględziny, sporządzona dokumentacja fotograficzna, zeznania świadków oraz szkic będą podstawą do szczegółowego ustalaniu okoliczności i przebiegu tego zdarzenia drogowego.


Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pamiętajmy prawidłowe zachowania na drodze ma bezpośrednie przełożenie na nasze bezpieczeństwo. Zbliżające się ferie zimowe będą okresem wzmożonego ruchu na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych, sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów oraz o tym, aby za kierownicę siadać wypoczętym.