UCZNIOWIE ZE SZTUTOWA I TUJSKA PRZYGOTOWANI DO BEZPIECZNYCH FERII - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

UCZNIOWIE ZE SZTUTOWA I TUJSKA PRZYGOTOWANI DO BEZPIECZNYCH FERII

Data publikacji 31.01.2019

Niedługo w naszym powiecie rozpoczną się ferie zimowe. Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z przedstawicielem nowodworskiej Straży Pożarnej rozpoczęli spotkania profilaktyczne związane z bezpieczeństwem podczas ferii. Podczas spotkań przeprowadzonych w Zespole Szkół w Sztutowie oraz w Zespole Szkół w Tujsku zostały również zorganizowane pokazy ratownictwa lodowego zorganizowane przez Straż Pożarną.

Od początku tygodnia policjanci wspólnie ze strażakami spotykają się z młodzieżą z powiatu nowodworskiego i rozmawiają z nimi jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. 


Policjantka wspólnie ze strażakami przypomniała dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, a także w domu. Wspólnie ze strażakami omówili m.in. niebezpieczne dla zdrowia skutki zabaw na zamarzniętych stawach i jeziorach, a także zagrożenia związane z zabawą śnieżkami czy jazdą na sankach i łyżwach w niewłaściwych miejscach.

Spotkanie zostało urozmaicone pokazem ratownictwa lodowego zorganizowanego przez Straż Pożarną. W Sztutowie w pobliżu Wisły Królewieckiej oraz w Tujsku przy rzece Tuga strażacy przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte rzeki oraz pokazali uczniom czym i w jaki sposób można wydostać osobę, która wpadła do przerębla.