POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY

Data publikacji 31.01.2019

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 i 24 lata, podejrzewanych o włamanie na teren budowy domu mieszkalnego. Złodzieje ukradli agregat prądotwórczy o wartości 2000 zł. Wczoraj 24-latek usłyszał zarzut. O losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek do Komisariatu Policji w Nowym Stawie zgłoszono, że na terenie budowy w jednej z miejscowości na terenie gminy doszło do kradzieży z włamaniem. Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechali policjanci, którzy ustalili, że w podczas weekendu złodzieje włamali się do niezamieszkanego budynku i ukradli agregat prądotwórczy o wartości 2000 zł. 


Funkcjonariusze przesłuchali świadków, wykonali oględziny, technik zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom mundurowi po upływie niecałej doby ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to włamanie. Sprawcami okazali się 16 i 24 letni mieszkańcy nowostawskiej gminy. 

Wczoraj śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. Wobec 24-latka prokurator zastosował dozór policyjny, 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny. Mundurowi cały czas pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.