JAK SPĘDZIĆ FERIE BEZPIECZNIE I WESOŁO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

JAK SPĘDZIĆ FERIE BEZPIECZNIE I WESOŁO

Data publikacji 29.01.2019

Policjanci z puckiej komendy rozpoczęli cykl spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Mundurowi wczoraj spotkali się z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Pucku i opowiedzieli dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. W ramach kolejnej edycji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy ulotki dotyczące ogłoszonego konkursu fotograficzno-plastycznego „Stok nie jest dla bałwanów”.

Dbając o najmłodszych mieszkańców powiatu puckiego w związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych dzielnicowy oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, wczoraj spotkali się z uczniami szkół podstawowych, gdzie omówili temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od szkoły. Dzieci poprzez przykłady i opisy sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone uczyły się prawidłowego reagowania na nietypowe przypadki.


Policjanci przestrzegali przed grożącymi niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy informując jedocześnie jak należy się zachować w sytuacji gdy załamie się pod naszym ciężarem lód oraz w jaki sposób powinniśmy nieść pomoc, gdy jesteśmy świadkami takiego niebezpiecznego zdarzenia. Najmłodsi uczniowie poznali ważne numery telefonów alarmowych. Ponadto stróże prawa udzielili rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe w domu, na co uważać podczas zabawy na śniegu oraz jak poruszać się po drodze. 

Ponadto w trakcie zajęć dzielnicowy rozdał wszystkim uczniom broszury dotyczące kolejnej edycji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, gdzie ogłoszono kolejny konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Dzieci z ciekawością uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały mnóstwo pytań mundurowym.