POLICJANCI O CYBERPRZEMOCY W IV LO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI O CYBERPRZEMOCY W IV LO

Data publikacji 29.01.2019

Gdańscy policjanci uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez uczniów IV LO w Gdańsku. Tematami spotkania były m.in. ,,cyberprzemoc i mowa nienawiści’’ Funkcjonariusze podzielili się wiedzą i radą, jak i gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia cyberprzestępczością.

W poniedziałek funkcjonariusze wydziału prewencji gdańskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną, uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez uczniów IV LO w Gdańsku.


Policjanci w trakcie prelekcji na temat wirtualnej agresji mówili o takich zjawiskach jak hejt, mowa nienawiści, czy przestępstwa z nienawiści. Uczniowie w trakcie spotkania usłyszeli od specjalistów gdzie i w jaki sposób mogą znaleźć pomoc w przypadku gdy staną się ofiarami wirtualnej agresji. Odpowiedzialność za wypowiedziane słowa ponosi każdy człowiek. Uczniowie z IV LO słuchali o tym, jak wypowiedziane słowa, czy napisane wyrazy mogą budować, tworzyć, zachęcać, czy inspirować. Usłyszeli również, że te same lub podobne słowa użyte w innym kontekście mogą być niebezpieczne, mogą ranić, niszczyć i krzywdzić ich adresata.

Kilkusetosobowa grupa młodych słuchaczy to dowód na to, że takie akcje są ważne i potrzebne, a każdy czas poświęcony młodym ludziom zaowocuje w przyszłości.