POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Data publikacji 29.01.2019

W poniedziałek policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Borowy Młyn - Ryjewo, gdzie kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie dachował i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący 53-latek i 49-letnia pasażerka. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Kierujący autem był trzeźwy.

W poniedziałek 28 stycznia 2019 roku, około godziny 19:20, w miejscowości Borowy Młyn doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdu marki Kia Sorrento. Kierujący nim 53- letni mężczyzna jadący w kierunku Ryjewa nie dostosowując prędkości do panujących warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem. Auto, którym podróżowało małżeństwo na łuku drogi wpadło w poślizg, a następnie dachowało i uderzyło w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący został przetransportowany do szpitala, a 49 - letnia pasażerka do szpitala w Grudziądzu celem przeprowadzenia dalszych badań. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, technik kryminalistyki a także funkcjonariusz wydziału dochodzeniowo- śledczego kwidzyńskiej komendy. 


Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. 

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.