NOWE RADIOWOZY ZOSTAŁY PRZEKAZANE CHOJNICKIM POLICJANTOM - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

NOWE RADIOWOZY ZOSTAŁY PRZEKAZANE CHOJNICKIM POLICJANTOM

Data publikacji 28.01.2019

Kolejne nowe radiowozy zasiliły flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Zakup samochodów był możliwy dzięki wsparciu chojnickiego Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Funkcjonariusze będą wykorzystywać nowe auta w ramach codziennych służb, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

W ostatnich dwóch tygodniach na dziedzińcu chojnickiej komendy Policji odbyły się przekazania policjantom nowych radiowozów. Flotę policyjnych aut zasilił nowy oznakowany radiowóz marki Opel Mokka oraz nieoznakowany Hyundai. Symbolicznego przekazania kluczyków od Hyundaia dokonał Starosta Chojnicki- Marek Szczepański, a od Opla Mokki Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. 


Nowe policyjne radiowozy zostały zakupione ze środków finansowych Skarbu Państwa oraz ze środków pochodzących od lokalnych samorządów. W ten sposób sponsorzy przyczynili się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu chojnickich policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszy. 

Nowe radiowozy posiadają bardzo dobre parametry techniczne oraz są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo. Przekazane samochody będą wykorzystywane do realizacji zadań przez policjantów pionu patrolowo- interwencyjnego oraz kryminalnego, a także do innych czynności wymagających szybkiego i sprawnego przemieszczania się funkcjonariuszy po terenie całego powiatu. 

Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a także realizacja codziennych obowiązków takich jak, podejmowanie interwencji, ściganie sprawców przestępstw, pościgi czy poszukiwania osób zaginionych, wymaga dostosowania radiowozów także do takich zadań. Wielu mieszkańców naszego powiatu zamieszkuje w małych miejscowościach oddalonych od dróg asfaltowych nawet o kilkanaście kilometrów. Takie atuty nowych radiowozów ułatwią policjantom dotarcie do miejsc w trudniejszym terenie, a tym samym pozwoli to na szybszą reakcję na zgłoszenia, co z pewnością jeszcze bardziej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.