BYTOWSCY POLICJANCI PODSUMOWALI 2018 ROK - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

BYTOWSCY POLICJANCI PODSUMOWALI 2018 ROK

Data publikacji 25.01.2019

Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Bytowie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej, podsumowująca miniony rok. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo bytowskiej komendy, oraz przedstawiciele lokalnych władz i prokuratury.

Podczas wczorajszej odprawy Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski podsumował wyniki pracy osiągnięte przez policjantów w 2018 roku. Komendant szczegółowo omówił pion kryminalny, prewencji i ruchu drogowego, a także logistyczny. 


W 2018 roku wzrosła dynamika wszczęć postępowań przygotowawczych. Duży wpływ na ten wskaźnik miały sprawy tak zwanej niealimentacji. Zachowaliśmy, a nawet poprawiliśmy wykrywalność ogólną przestępstw, która wyniosła 87,4 % (w 2017r. 83,4%), co jest najlepszym wynikiem w województwie. Wzrosła również liczba przestępstw o charakterze kryminalnym, natomiast wzrosła również ich wykrywalność i utrzymała się na wysokim poziomie 86,2%, co również jest najlepszym wynikiem w województwie. Zanotowaliśmy spadek rozbojów i uszkodzeń mienia. W ubiegłym roku prowadziliśmy 66 spraw narkotykowych, w których zabezpieczyliśmy ponad 6,5 kg różnych środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad 360 tys. złotych.

Bytowscy policjanci w ubiegłym roku odzyskali 5 samochodów skradzionych na terenie Niemiec o wartości prawie 200 tys. złotych. Pracując nad sprawami mundurowi odzyskali także skradzioną w okolicach Bytowa ładowarkę (o wartości 70 tys. złotych) oraz przyczepę gastronomiczną z maszyną do robienia lodów (o wartości 35 tys. złotych). 

Mundurowi przeprowadzili 480 spotkań i różnego rodzaju akcji profilaktycznych z zagadnień dotyczących np. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, narkotyków, dopalaczy, środków odurzających, cyberzagrożeń, czy bezpieczeństwa seniorów.

Na drogach powiatu bytowskiego zanotowaliśmy 80 wypadków (94 w roku 2017). W zdarzeniach tych zginęło 13 osób a 84 zostały ranne (w 2017 zginęło 9 osób, rannych było 110). Każdy z tych najtragiczniejszych wypadków został szczegółowo przeanalizowany przez mundurowych wspólnie z przedstawicielami zarządców dróg i Straży Pożarnej. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili także 20581 badań trzeźwości kierowców i zatrzymali 211 nietrzeźwych kierujących (160 w roku 2017). 

W minionym roku policjanci angażowali się także w szereg działań i akcji charytatywnych takich jak ”Dobry Mecz – edycja zimowa”, organizowali oraz brali udział w imprezach sportowych np. I Turniej Tenisa Stołowego czy V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie oraz zabezpieczali mecze piłkarskie, rajdy samochodowe, a także wiele innych imprez. 

Bytowscy policjanci startowali także w konkursach. Sierż. szt. Waldemar Sabisz zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim finale XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych, a sierż szt. Magdalena Wicher i st. sierż. Damian Chamier – Gliszczyński zajęli drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W ubiegłym roku bytowska komenda wzbogaciła się o 4 nowe radiowozy, dwie oznakowane kie ceed zakupione ze środków Komendy Głównej Policji oraz dwa ople mokka współfinansowane przez bytowskie starostwo oraz urzędy miejskie w Bytowie i Miastku.

Komendant Powiatowy Policji w Bytowie podziękował zaproszonym gościom za dobrą współpracę i okazaną pomoc, a policjantkom i policjantom za zaangażowanie w codzienne obowiązki, czego efektem są osiągnięte bardzo dobre wyniki.

Na zakończenie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Robert Sudenis, który podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym garnizonu bytowskiego, za dotychczasową pracę i zaangażowanie w wykonywanie swoich obowiązków oraz omówił zadania jakie stoją przed funkcjonariuszami w 2019 roku.