ZATRZYMANI KOBIETA I MĘŻCZYZNA MIELI KILKADZIESIĄT PORCJI NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANI KOBIETA I MĘŻCZYZNA MIELI KILKADZIESIĄT PORCJI NARKOTYKÓW

Data publikacji 24.01.2019

Wczoraj w nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy mieli przy sobie kilkadziesiąt porcji środków odurzających. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

We wtorek w nocy policyjni wywiadowcy podczas sprawdzania parkingów niestrzeżonych przy ul. Guderskiego, postanowili bliżej przyjrzeć się kobiecie i mężczyźnie, którzy chodzili pomiędzy samochodami. Policjanci podejrzewali, że mogą być to osoby, które trudnią się kradzieżami aut. W trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze zauważyli, że jego zachowanie może wskazywać na użycie środków odurzających. Policjanci wylegitymowali osoby, a w trakcie kontroli plecaka, który miał przy sobie mężczyzna znaleźli kilkadziesiąt zawiniątek z suszem roślinnym. Użyty przez funkcjonariuszy tester narkotykowy potwierdził, że są to środki odurzające. Funkcjonariusze przekazali je do dalszych badań biegłemu z zakresu chemii, który określił, że jest to marihuana. 


19 -letnia kobieta 24-letni mężczyzna zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, a kobieta została przesłuchana w charakterze świadka. Policjanci dalej będą pracować przy tej sprawie i sprawdzą, skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki. 

Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia do 3 lat.