ARESZT ZA ROZBÓJ I KRADZIEŻ BUTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ARESZT ZA ROZBÓJ I KRADZIEŻ BUTÓW

Data publikacji 23.01.2019

Wspólne działania policjantów z tczewskiej komendy oraz komisariatu w Pelplinie doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o rozbój, do którego doszło w miejscowości Rożental. Według ustaleń śledczych sprawca w minioną niedzielę pobił mieszkankę powiatu tczewskiego, a następnie ukradł jej telefon komórkowy. Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany obywatel Mołdawii ma związek z przestępstwem kradzieży butów z jednego z mieszkań w Pelplinie. Funkcjonariusze wczoraj doprowadzili 45-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju oraz kradzieży, za co sąd aresztował go na trzy miesiące.

20 stycznia br. o godzinie 17.30 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w miejscowości Rożental. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie. Mundurowi podczas przeprowadzanej interwencji ustalili, że na jednej z ulic w Rożentalu sprawca pobił młodą mieszkankę powiatu tczewskiego, a następnie z kieszeni ukradł jej telefon komórkowy. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili pokrzywdzonej pomocy medycznej.


Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać. Intensywna praca tczewskich i pelplińskich funkcjonariuszy zajmujących się tym zdarzeniem doprowadziła do ustalenia tożsamość mężczyzny, który mógł mieć związek z tymi przestępstwem. W miniony poniedziałek (21 stycznia br.) policjanci ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany mężczyzna i po wejściu do jednego z mieszkań w Pelplinie zatrzymali 45-letniego obywatela Mołdawii.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany 45-latek ma związek z przestępstwem kradzieży 5 par butów na terenie Pelplina. Sprawca w tym zdarzeniu wszedł do niezamkniętego mieszkania i z korytarza ukradł buty warte 540 złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży. Dzisiaj sąd na wniosek prokuratora aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.