Wiadomości

POLICJANCI PODSUMOWALI ZGŁOSZENIA NA MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA W 2018 ROKU

Data publikacji 23.01.2019

Człuchowscy policjanci podsumowali zeszłoroczne zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń bezpieczeństwa, mieszkańcy powiatu powiadomili nas o 411 miejscach zagrożonych, policjanci potwierdzili zagrożenia w 277 przypadkach. Policja cały czas usprawnia i wprowadziła zmiany, dzięki którym mapa zagrożeń jest bardziej dostępna i przejrzysta dla mieszkańców danego rejonu, pozwala również dodawać na mapie komentarze i zdjęcia. Istnieje również wersja na urządzenia mobilne.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie i podległych posterunków niemal codziennie sprawdzają miejsca zagrożone zaznaczane przez mieszkańców powiatu człuchowskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Znaczna ilość zgłaszanych miejsc zagrożonych dotyczy wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym, przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania, złej infrastruktury drogowej i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. Funkcjonariusze w zeszłym roku odnotowali 411 zgłoszeń o miejscach zagrożonych i potwierdzili 277 z nich, jest to ponad 67,04% potwierdzonych zgłoszeń.

Policjanci na bieżąco eliminują wszystkie nieprawidłowości, dzięki naniesionej na mapę informacji o złej infrastrukturze drogowej naprawiono drogi min. na trasie Czarne – Rzeczenica. Zgłoszenia nanoszone na mapę przez mieszkańców Kołdowa, Piaskowa i Dąbek były przedmiotem spotkań z mieszkańcami i lokalnymi władzami, efektem tych rozmów było postawienie przez gminę progów zwalniających na nowo wyremontowanej drodze w Piaskowie.

Policjanci z ruchu drogowego potwierdzili zgłoszenia przekraczania dozwolonej prędkości na drogach, DK. 25 w pobliżu Brzezia, drodze miedzy Bielskiem i Koczałą, Piaskowie i w Człuchowie na ul. Wojska Polskiego i gdzie nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych, potwierdzali również głoszenia o spożywaniu alkoholu w miejscach zabronionych, tu również interwencje funkcjonariuszy zakończone były mandatami karnymi. Kilka potwierdzonych zgłoszeń dotyczyło złego parkowania w Człuchowie. 

Policjanci cały czas kontrolują te miejsca i sprawdzają, czy nie dochodzi tam do łamania przepisów. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest ciągle unowocześniana i modyfikowana, tak aby jak najlepiej spełniać oczekiwania mieszkańców i sprawniej weryfikować zaznaczone na mapie miejsca zagrożone. Krótkie opisy oraz zdjęcia są szczególne przydatne podczas ustalania właścicieli samochodów, którzy parkują swoje pojazdy nieprawidłowo, lub w miejscach, w których stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.