ODPRAWA ROCZNA W CZŁUCHOWSKIEJ KOMENDZIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ODPRAWA ROCZNA W CZŁUCHOWSKIEJ KOMENDZIE

Data publikacji 23.01.2019

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Człuchowie odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę człuchowskich policjantów w ubiegłym roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, kierownictwo oraz funkcjonariusze człuchowskiej komendy.

Dziś rano w auli człuchowskiej komendy odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano wyniki pracy całej jednostki w 2018 roku. W odprawie uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis. Podczas odprawy Komendant Komendy Powiatowej w Człuchowie insp. Jan Kościuk i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Człuchowie podinsp. Karol Dziemiańczyk przedstawili osiągnięcia człuchowskich policjantów w ubiegłym roku oraz omówili plany i zadania na ten rok.


W 2018 roku w człuchowskiej jednostce pracowało 113 funkcjonariuszy, którzy osiągnęli wynik w wykrywalności ogólnej na poziomie 76,90%, jest to wynik o 1,60% lepszy niż w 2017 roku, jest to jednocześnie jeden najwyższych wyników wykrywalności w woj. pomorskim. W przestępstwach kryminalnych człuchowska komenda osiągnęła wynik wykrywalności na poziomie 72.07%. W przestępstwach pospolitych 17x7, policjanci osiągnęli również bardzo dobry wynik z wykrywalnością na poziomie 56,56% przy średniej wojewódzkiej 39,82%.

Komendant Jan Kościuk podsumował wyniki ruchu drogowego w 2018 rok. Policjanci wyliczyli, że w ubiegłym roku w powiecie człuchowskim pracowali przy 100 wypadkach drogowych, odnotowali o 1 wypadek mniej niż w 2017 roku. W wypadkach tych zginęło 12 osób, to niestety o 9 osób więcej niż w poprzednim roku. Zwiększyła się również liczba kolizji – 613, to o 88 więcej niż w 2017 roku. Mundurowi wystawili 2356 mandatów karnych za różne wykroczenia drogowe. Należy również zaznaczyć, że funkcjonariusze ruchu drogowego przebadali 13653 osoby kierujące różnymi pojazdami na zwartość alkoholu w organizmie i zatrzymali 131 nietrzeźwych kierowców.

Człuchowscy policjanci przeprowadzili szereg różnych akcji takich jak: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Akcja pasy”, „Trzeźwy poranek”, „ Bądź widoczny na drodze”, ”Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze byli częstymi gośćmi w szkołach i przedszkolach, gdzie rozmawiali m.in. o przemocy w Internecie, bezpiecznym poruszaniu się po drodze i niebezpiecznych zabawach latem i zimą. 

Funkcjonariusze interweniowali również na zgłoszenia zaznaczone na Krajowej Mapy Zagrożeń. Od lipca 2016 do grudnia 2018 roku odnotowali 1151 zgłoszeń, w 2018 roku odnotowali 411, potwierdzili 67,04 procent z nich. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. 

Rozwija się aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której, dostęp do dzielnicowego jest jeszcze prostszy. Każdy dzielnicowy w komendzie, również dzięki programowi „Dzielnicowy bliżej nas”, został wyposażony w służbowy telefon komórkowy, posiada również indywidualny adres poczty elektronicznej. Dane dzielnicowych, ich numery telefonów, informacje o rejonach i inne przydatne informacje umieszczone są na stronie internetowej komendy i w aplikacji „Moja Komenda”. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis poinformował o planach dotyczących człuchowskiej jednostki oraz o zadaniach dla policjantów na ten rok. Podziękował również, za cały ubiegły rok i życzył sukcesów w 2019 tym roku.

Komendant Powiatowy Policji w Człuchowie insp. Jan Kościuk omówił priorytety i główne zadania człuchowskiej jednostki w 2019 roku. Podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i wysiłek, który przyczynił się do uzyskania bardzo dobrych wyników w 2018 roku i życzył wszystkim, by rok 2019 był jeszcze lepszy.