POLICJANCI ZLIKWIDOWALI UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI UPRAWĘ KONOPI INDYJSKICH

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci zatrzymali 33-latka, który w specjalnie zaadoptowanych pomieszczeniach uprawiał rośliny konopi indyjskich. Stróże prawa zlikwidowali także uprawę liczącą blisko 50 roślin oraz zarekwirowali sprzęt służący do prowadzenia uprawy konopi indyjskich. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę o łącznej wadze 2 kg oraz tabletki. Zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

21 stycznia 2019 r. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, przy współudziale policjantów z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali na terenie Kościerzyny 33-latka, u którego w mieszkaniu znaleziono zakazane substancje. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna użytkuje jeden z domów w pobliżu Kościerzyny. Tam policjanci zabezpieczyli blisko 50 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, susz konopi indyjskich, amfetaminę i susz roślinny (marihuanę o łącznej wadze 2 kg), tabletki, które poddawane są badaniu. Zabezpieczono także urządzenia naświetlające, ogrzewające i wentylujące nielegalną plantację. 


Mężczyzna został zatrzymany. Spędził noc w policyjnym areszcie. Dziś trafi przez oblicze prokuratora. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ten sukces policjantów jest efektem monitorowania środowiska przestępczego i uzyskanych w ten sposób informacji.