Wiadomości

GROZIŁ SĄSIADOM POBICIEM I POZBAWIENIEM ŻYCIA – ARESZT TYMCZASOWY DLA 50-LATKA

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci z Sopotu zatrzymali 50-letniego mieszkańca miasta, który groził sąsiadom pobiciem. Śledczy ustalili, że sąsiadce groził również pozbawieniem życia. Sprawca usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W minioną niedzielą sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pewien mężczyzna wtargnął do mieszkania sąsiadów i grozi pozbawieniem życia.


Na miejsce pilnie skierowano patrol policjantów. Tam funkcjonariusze w rozmowie z poszkodowaną potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że do jej mieszkania wtargnął 50-letni sąsiad, który był agresywny i groził sąsiadom pobiciem oraz pozbawieniem życia. Po całym zdarzeniu wrócił on do siebie. 50-latek nie otwierał drzwi policjantom, a mając informację, że chce on zrobić krzywdę mieszkającym w budynku osobom, policjanci przy pomocy strażaków weszli do jego mieszkania. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został on doprowadzony do pogotowia socjalnego celem wytrzeźwienia i zatrzymany. W rozmowie z funkcjonariuszami co chwilę zmieniał wersję wydarzeń, twierdził też, że to inni są wobec niego agresywni.

Na podstawie zebranych dowodów 50-letni sprawca usłyszał zarzuty kierowania wobec sąsiadów gróźb uszkodzenia ciała i pozbawienia życia, wzbudzając w nich obawę, że groźby te zostaną spełnione. Mężczyznę przesłuchał prokurator i po zakończeniu czynności skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku, 50-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.