KRYMINALNI ZATRZYMALI PARĘ WŁAMYWACZY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZATRZYMALI PARĘ WŁAMYWACZY

Data publikacji 22.01.2019

Wczoraj kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy dokonali kilku kradzieży i włamania do jubilera w jednej z gdańskich galerii. Zatrzymanej parze włamywaczy grozi teraz do 12 lat więzienia.

Policjanci ze Śródmieścia, którzy pracowali nad sprawą kilku kradzieży i włamania do salonu z biżuterią w jednej z gdańskich galerii zdobyli informacje o osobach mogących odpowiadać za to przestępstwo. Według ich ustaleń sprawcami mieli być 20-letnia mieszkanka Gdańska i jej 32-letni znajomy, również mieszkaniec Gdańska. 


Zatrzymani na początku stycznia wykorzystując nieuwagę sprzedawcy butiku prasowego ukradli z kasy prawie 2 tys. zł. Kilka dni później ich łupem padł sejf z pieniędzmi w kwocie kilku tys. zł., ukradziony z osiedlowego sklepu spożywczego. 

Złodzieje, postanowili okraść również stoisko z biżuterią w jednej z gdańskich galerii handlowych, sprawcy włamali się w salonie do gabloty i ukradli złote pierścionki oraz bransoletkę o wartości ponad 10 tys. zł. 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą sprawdzili i przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. W trakcie przeprowadzonych oględzin policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz policyjny technik zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Kryminalni sprawdzili monitoringi i rozmawiali z osobami mogącymi mieć informacje dotyczące kradzieży. 

Intensywna praca gdańskich policjantów pozwoliła na wytypowanie osób podejrzewanych o te przestępstwa oraz zatrzymanie ich w poniedziałek na terenie jednej z gdańskich galerii handlowych. Oboje spędzili noc w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej też oboje usłyszą zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zatrzymani to 20-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna, oboje są również mieszkańcami Gdańska. 

Komendant Komisariatu II Policji w Gdańsku wnioskuje do prokuratura o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą do 12 lat więzienia. Za dokonanie kradzieży grozi do 5 lat więzienia.