POLICJANCI UCZESTNICZĄ W PROJEKCIE MAŁE MIASTO WEJHEROWO - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI UCZESTNICZĄ W PROJEKCIE MAŁE MIASTO WEJHEROWO

Data publikacji 22.01.2019

W dniach 21-25 stycznia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie uczestniczą w projekcie "Małe Miasto Wejherowo". Podczas warsztatów dzieci mogą "wcielić się" w policjanta. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników niecodzienne atrakcje.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w dniach 21-25 stycznia 2019 uczestniczą w projekcie "Małe Miasto Wejherowo". Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja „Dom Mojego Brata” oraz Fundacja BGK. 


Zadaniem projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazanie technik funkcjonowania gospodarki krajowej, czyli tego, na czym polega praca, wynagrodzenie, podatki. Jest to symulacja dorosłego życia poprzez pracę w różnych zawodach i wynagrodzenie za nią w lokalnej walucie. Za „zarobione pieniądze” czyli „kaszubskie dydki” na koniec warsztatów uczestnicy będą mogli dokonać prawdziwych zakupów towarów, przygotowanych przez organizatora. 

Uczestnicy zajęć mogą „wcielić się” w policjanta, strażaka, fryzjera, kosmetyczkę, sprzedawcę, kucharza czy mechanika. Do udziału w tym projekcie edukacyjnym zostało zaproszonych wiele wejherowskich firm i instytucji, w tym również Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie. 

Najpierw odbyło się uroczyste otwarcie projektu w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie, w którym uczestniczył również Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska. Po wyjaśnieniu głównych założeń projektu grupa około 120 dzieci rozpoczęła warsztaty. 

Wejherowscy policjanci przygotowali dzieciom wiele atrakcji. W specjalnie opracowanych dla nich scenkach, chętni odgrywali rolę policjanta lub zatrzymanego przestępcy np. pobierali odciski palców, wypełniali dokumentację oraz zwiedzali policyjny radiowóz. Ponadto w grze planszowej dzieci były dzielnicowymi, musiały odpowiadać na zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa, a na zakończenie dnia pracy otrzymywały wynagrodzenie.