KRYMINALNI ODNALEŹLI DWA SKRADZIONE SAMOCHODY - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ODNALEŹLI DWA SKRADZIONE SAMOCHODY

Data publikacji 18.01.2019

Kryminalni z tczewskiej komendy odzyskali dwa skradzione samochody. Mundurowi zabezpieczyli pochodzące z kradzieży audi Q7 oraz opla movano, które miały zamontowane tablice rejestracyjne od innych samochodów. Auta warte około 200 tys. złotych trafiły na policyjny parking.

Kryminalni z Tczewa zajmujący się przestępczości samochodową w tym tygodniu na terenie Tczewa odnaleźli zaparkowane na parkingach dwa samochody, które zostały skradzione polskim właścicielom. Pierwszy samochód policjanci odzyskali 16 stycznia br. Było to audi Q7, które stało na jednym z parkingów miejskich. Funkcjonariusze sprawdzając audi w policyjnych systemach okazało się, że została ona skradziona z terenu województwa zachodniopomorskiego i miała tablice rejestracyjne należące do innego auta. 


Kolejnego dnia mundurowi ustalili, że na terenie innego parkingu w Tczewie stoi opel movano, który miał być również skradziony. W trakcie policyjnych czynności wykonywanych przy samochodzie okazało się również, że opel został skradziony z terenu powiatu gdańskiego. W tym przypadku samochód również miał tablice rejestracyjne od innego samochodu. 

Zabezpieczone samochody trafiły na policyjny parking. Wartość zabezpieczonych pojazdów to około 200 tys. złotych. Odzyskane przedmioty wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.