KIEROWCA POD WPŁYWEM AMFETAMINY MIAŁ 500 PORCJI NARKOTYKÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KIEROWCA POD WPŁYWEM AMFETAMINY MIAŁ 500 PORCJI NARKOTYKÓW

Data publikacji 18.01.2019

W środę w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 28-letniego kierowcę citroena, który był pod wpływem amfetaminy, a także pasażera, którego przewoził. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli ponad 500 porcji różnego rodzaju środków odurzających. Obaj mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a kierowca dodatkowo odpowie za kierowania autem po narkotykach. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W środę w nocy policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ochrona stacji benzynowej zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na miejsce i podczas badania stwierdzili, że 28-letni kierowca citroena jest trzeźwy. W trakcie rozmowy z mieszkańcem powiatu iławskiego, uwagę policjantów zwrócił jego wygląd i zachowanie. Mężczyzna mówił niewyraźnie i miał rozszerzone źrenice. Wstępne badanie śliny 28-latka wykazało, że znajduje się on pod wpływem amfetaminy. Policjanci postanowili przeszukać auto, którym podróżował 28-latka i jego 34-letni znajomy. W trakcie tych czynności funkcjonariusze znaleźli znaczną ilość środków odurzających , które były ukryte w różnych miejscach auta, m.in. w apteczce samochodowej. Podczas badań ustalano, że mężczyźni przewozili w samochodzie 120 porcji amfetaminy, 12 porcji marihuany i 385 porcji tabletek psychotropowych. 


Obaj mieszkańcy powiatu iławskiego zostali zatrzymani. Wczoraj 28-latek i 34-latek w prokuratorze usłyszeli zarzuty posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo młodszy z nich odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem amfetaminy. 

Za posiadanie środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.