Wiadomości

NIE ZAPŁACIŁA ZA POBYT W HOTELU I NIELEGALNIE PRZEBYWAŁA NA TERYTORIUM POLSKI

Data publikacji 18.01.2019

Policjanci prewencji z sopockiej komendy zatrzymali 35-letnią obywatelkę Ukrainy, która oszukała hotel nie płacąc za pobyt w wynajmowanym pokoju. Funkcjonariusze ustalili też, że przebywa ona nielegalnie na terytorium Polski. 35-letnia sprawczyni usłyszał już zarzut oszustwa i po zakończeniu czynności została przekazana funkcjonariuszom straży granicznej. Za oszustwo grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W minioną środę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie otrzymali zgłoszenie, że pewna kobieta chce opuścić jeden z sopockich hoteli nie płacąc za pobyt w nim. Dyżurny komendy natychmiast skierował na miejsce policjantów z referatu patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze ustalili, że 35-letnia obywatelka Ukrainy zameldowała się w hotelu kilka dni wcześniej. Pobyt za pierwszą dobę był uregulowany, natomiast kobieta przedłużała swój pobyt o kolejne trzy dni, za które już nie zapłaciła. W rozmowie z policjantami tłumaczyła się, że nie ma pieniędzy. 35-letnia obywatelka Ukrainy została zatrzymana w związku z popełnionym oszustwem i doprowadzona do sopockiej komendy. Policjanci sprawdzili też, czy obywatelka Ukrainy przebywa na terytorium Polski legalnie i ustalili, że przebywa tu nielegalnie. 


Kobieta w chwili zatrzymania była nietrzeźwa i w wydychanym powietrzu miała promil alkoholu. Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzut oszustwa. Sprawczyni przyznała się do tego zarzutu i złożyła wyjaśnienia. Po zakończonych czynnościach sopoccy policjanci przekazali ją funkcjonariuszom straży granicznej z uwagi na jej nielegalny pobyt na terytorium Polski. 

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.