ZDERZENIE 3 SAMOCHODÓW – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZDERZENIE 3 SAMOCHODÓW – POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Data publikacji 17.01.2019

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Tczewie na ulicy Aleja Solidarności. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 75-letni kierowca volkswagena najechał na tył fiata. Siła uderzenia była tak duża, że kierujący fiatem uderzył w kolejnego stojącego przed nim opla. W wyniku tego zdarzenia pasażerka fiata trafiła do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

Wczoraj po godzinie 16.00 oficer dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Aleja Solidarności. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci z drogówki oraz służby ratownicze.


Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 75-letni kierowca volkswagena najechał na tył fiata, który zatrzymał się na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Siła uderzenia była tak duża, że z kolei fiat uderzył stojącego przed nim opla. W wyniku tego zdarzenia 69-letnia pasażerka fiata trafiła z obrażeniami ciała do szpitala. Mundurowi rozmawiali ze świadkami tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe.

Wykonane na miejscu policyjne czynności pozwolą dokładnie ustalić szczegóły wypadku. 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy aby w złych warunkach atmosferycznych zachować większą odległość od poprzedzającego samochodu. To pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.