KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCĘ ZNISZCZENIA SIECI TELEKOMUNIKACYJNEJ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCĘ ZNISZCZENIA SIECI TELEKOMUNIKACYJNEJ

Data publikacji 15.01.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego czerskiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego mieszkańca gm. Czersk podejrzanego o kradzież i zniszczenie elementów sieci telekomunikacyjnej. Poszkodowana firma wyceniła straty na ponad 2 tys. złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku kilka dni temu zostali powiadomieni przez firmę telekomunikacyjną, że w obrębie jednej z miejscowości w gminie Czersk doszło kilkakrotnie do kradzieży i zniszczenia napowietrznej trakcji telekomunikacyjnej, gdzie sprawca zdemontował blisko tysiąc metrów przewodu, czym zakłócił działanie linii. Poszkodowana firma wyceniła straty na ponad 2 tys. złotych. 


Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego. Podjęte przez nich działania przyniosły szybko rezultaty. W minioną niedzielę stróże prawa zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę tych przestępstw. Okazało się, że jest to 60-letni mieszkaniec gminy Czersk mieszkający niedaleko miejsca, gdzie demontował elementy trakcji telekomunikacyjnej uszkadzając przy słup, a pozyskane przewody po wyłuskaniu z otuliny sprzedawał na złom. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 60-latkowi zarzuty kradzieży i zniszczenia elementów linii telekomunikacyjnej. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.