ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ŚLUBOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW

Data publikacji 11.01.2019

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Nowi policjanci ślubując na sztandar tym samym wstąpili w szeregi polskiej Policji. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych, które z rąk Wojewody Pomorskiego i komendanta wojewódzkiego odebrało 26 policjantów.

W auli komendy wojewódzkiej odbyło się dzisiaj ślubowanie kilkudziesięciu nowo przyjętych policjantów, którzy z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku odebrali legitymacje służbowe i listy gratulacyjne. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza pomorskiej Policji oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Nadinsp. Jarosław Rzymkowski złożył funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie. Podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu.

Na uroczystości obecny był Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, który wręczył funkcjonariuszom listy gratulacyjne.

Młodzi adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą teraz w policyjnej szkole. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych woj.pomorskiego.

Obecnie wakat w garnizonie pomorskim wynosi 6%.

Wojewoda Pomorski i Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczyli także Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki „Zasłużony Policjant” w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi i utrzymania porządku publicznego.  Uroczystość była również okazją do wręczenia nagród motywacyjnych przyznanych przez Komendanta Głównego Policji siedmiu funkcjonariuszom woj.pomorskiego – za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, często w czasie wolnym od służby i z narażeniem życia.


Po ceremonii był czas na gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.