KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCÓW ROZBOJU - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCÓW ROZBOJU

Data publikacji 11.01.2019

Kryminalni z Rumi ustalili tożsamość sprawców rozboju, do którego doszło kilka dni pod koniec grudnia. 31-latek oraz 30-latka zostali zatrzymani przez policjantów. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury. Niewykluczone, że zostaną tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia 2018 roku w rejonie dworca PKP. Sprawcy pobili motkiem pokrzywdzonego, następnie ukradli mu karty do bankomatu, dokumenty oraz telefon komórkowy. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latka podeszła do siedzącego na peronie mężczyzny, podczas rozmowy poczęstował kobietę alkoholem oraz papierosem. Po chwili podszedł do nich 31-latek, który nagle zaatakował młotkiem pokrzywdzonego. Z ustaleń mundurowych wynika, że kobieta narzuciła mężczyźnie kurtkę na głowę, a 31-latek zaczął bić pokrzywdzonego młotkiem po głowie i po plecach. Następnie ukradli mu karty do bankomatu, dokumenty oraz telefon komórkowy. Policjanci z wydziału kryminalnego pracując intensywnienie nad sprawą, wczoraj zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za to przestępstwo. Jak ustalili funkcjonariusze zajmujący się sprawą mężczyzna ten już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. 


Sprawca oraz jego wspólniczka jeszcze dziś zostaną przesłuchani w wejherowskiej prokuraturze oraz usłyszą zarzuty. Niewykluczone, że zostaną tymczasowo aresztowani. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.