POLICJANCI WYELIMINOWALI KOLEJNE OSOBY KTÓRY POSIADAŁY NARKOTYKI - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI WYELIMINOWALI KOLEJNE OSOBY KTÓRY POSIADAŁY NARKOTYKI

Data publikacji 10.01.2019

Zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu oraz uczestnikom ruchu drogowego poprzez eliminowanie osób posiadających narkotyki oraz kierujących pod ich wpływem jest jednym z głównych celów w działaniach kartuskich funkcjonariuszy. Ostatniej doby policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kartuskiej patrolówki zatrzymali minionej doby dwóch mężczyzn, który posiadali przy sobie narkotyki. We wtorek (8.01.br.) w godzinach wieczornych mundurowi zauważyli na poboczu samochód, w którego środku znajdowały się dwie młode osoby. 


Funkcjonariusze podjechali bliżej do zaparkowanego auta i zobaczyli, że kierujący na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Podejrzewali, że może on posiadać środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze ujawnili przy nim dwa zawiniątka. Jedno z marihuaną, drugie zaś z amfetaminą. 20-letni mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. 

Drugiego mężczyznę policjanci wydziału prewencji zatrzymali dzisiaj (10.01.br.) około godziny 3 w Kartuzach. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd widząc, że jedzie z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy. 

Podczas kontroli kierujący zaczął się dziwnie zachowywać. Mundurowi dokładnie przeszukali auto i znaleźli w nim zawiniątko z białą substancją. Ponadto kierującemu pobrano krew do badań, ponieważ policjanci podejrzewali, że mógł on prowadzić pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Zatrzymanemu 31-latkowi wkrótce zostaną postawione zarzuty za popełnione czyny. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat.