Wiadomości

TIR PRZEWOŻĄCY PIASEK WYPADŁ Z JEZDNI I UDERZYŁ W DRZEWA. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ!!!

Data publikacji 09.01.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Chojnice-Bytów w miejscowości Wolność. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 36-letni kierujący samochodem ciężarowym przewożącym piasek nie zachował ostrożności na łuki drogi w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył znajdujące się na skraju lasu drzewa. W wyniku tego zdarzenia kierujący ciężarówką trafił do szpitala. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zorganizowali objazdy i wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Policjanci apelują unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu.

Wczoraj około godziny 12:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Wolność. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli dokumentację fotograficzną oraz wyjaśniali okoliczności zdarzenia. 


Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 36-letni mieszkaniec Chojnic kierujący samochodem ciężarowym przewożącym piasek najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i na łuku drogi stracił panowanie nad zespołem pojazdów, w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył w znajdujące się na skraju lasu drzewa. Kierujący z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że kierujący manem był trzeźwy. 

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy szczegółowo będą wyjaśniali okoliczności wypadku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność, a przy zmieniających się szybko warunkach drogowych (opadach śniegu, śniegu z deszczem, marznącej mżawki) nie trudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się tragedią.