ZATRZYMANY MĘŻCZYZNA PODEJRZEWANY O POBICIE - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

ZATRZYMANY MĘŻCZYZNA PODEJRZEWANY O POBICIE

Data publikacji 09.01.2019

Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzewanego o pobicie obywatela Ukrainy, do którego doszło 21 grudnia 2018 roku w pociągu. 28-letni mieszkaniec Elbląga najprawdopodobniej dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. Policjanci ustalili również tożsamość drugiego sprawcy tego przestępstwa, a jego zatrzymanie to kwestia czasu.

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu pracowali nad sprawą pobicia obywatela Ukrainy, do którego doszło 21 grudnia 2018 roku w pociągu na trasie Gdańsk Wrzeszcz- Gdańsk Główny. Funkcjonariusze oprócz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu i zdecydowali o publikacji wizerunku tych mężczyzn w mediach. 


Niemal natychmiast po publikacji, do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez kryminalnych z Wrzeszcza. Funkcjonariusze wszczęli poszukiwania, które wprowadzili do policyjnych baz danych. Dzięki temu policjanci z Oddziału Prewencji Policji, którzy patrolowali wczoraj ulice Sopotu, przy ul. Sobieskiego zatrzymali poszukiwanego przez policjantów z Gdańska mężczyznę. 28-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Dziś zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. 

Policjanci cały czas poszukują drugiego mężczyzny, jego tożsamość jest znana, a zatrzymanie jest kwestią czasu.