POSZUKIWANI ZATRZYMANI - JEDEN SCHOWAŁ SIĘ ZA WERSALKĄ - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POSZUKIWANI ZATRZYMANI - JEDEN SCHOWAŁ SIĘ ZA WERSALKĄ

Data publikacji 08.01.2019

Dzielnicowi oraz kryminalni z chojnickiej komendy Policji wczoraj zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Toruniu i Bydgoszczy. 36-latek był poszukiwany aż pięcioma listami za liczne włamania i przywłaszczenia. 34-latka poszukiwano za przestępstwo narkotykowe oraz do ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Obaj poszukiwani trafili do zakładu karnego.

Dzielnicowy z chojnickiej komendy uzyskał informację, że w jednym z mieszkań na podległym mu terenie najprawdopodobniej przebywa poszukiwany listem gończym 36-latek. By zweryfikować te informacje wczoraj dzielnicowi  pojechali pod wytypowany adres. Na miejscu potwierdzono ustalenia dzielnicowego. Funkcjonariusz początkowo rozmawiał z konkubiną poszukiwanego, która przekonywała, że jej partnera nie ma w domu. Dzielnicowy jednak nie dał wiary kobiecie i usłyszał jakieś odgłosy z sąsiedniego pokoju. Po wejściu do tego pomieszczenia funkcjonariusz zobaczył schowanego za wersalką mężczyznę, który był przykryty kołdrą. Policjanci sprawdzili jego dane i potwierdzili, że jest to poszukiwany listem gończym 36-letni mieszkaniec gm. Brusy, który ma do odbycia karę więzienia za przestępstwo narkotykowe oraz był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu dla celów prawnych. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany.


Tego samego dnia zatrzymany został przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego kolejny poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, 36-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który był poszukiwany pięcioma listami gończymi przez toruński sąd. Mężczyzna miał do odbycia prawie półtora roku pozbawienia wolności za włamania i oszustwa.

Poszukiwani trafili do zakładu karnego.