BYTÓW - POLICJANCI USTALAJĄ WŁAŚCICIELI ZABEZPIECZONYCH PRZEDMIOTÓW - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

BYTÓW - POLICJANCI USTALAJĄ WŁAŚCICIELI ZABEZPIECZONYCH PRZEDMIOTÓW

Data publikacji 05.03.2019

Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mieszkańcowi gm. Parchowo. Policjanci w trakcie legitymowania znaleźli przy nim środki odurzające. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzuty.Dodatkowo w trakcie kontroli policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt przedmiotów m.in. kosiarki, piłę spalinową czy siekiery, które mogą pochodzić z kradzieży lub włamania. Mundurowi proszą o kontakt osoby, do których mogą należeć zabezpieczone przedmioty.

W nocy z piątku na sobotę w Parchowie policjanci zauważyli stojącego na parkingu opla. W samochodzie siedział mężczyzna. Mundurowi podjęli kontrolę. W trakcie czynności 37 – latek zachowywał się bardzo nerwowo.
Policjanci przy mężczyźnie znaleźli zawinięty w folię biały proszek.
Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przesłuchali 37 -letniego mieszkańca gm. Parchowo i przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W trakcie kontroli w aucie zatrzymanego 37 – latka policjanci znaleźli różne przedmioty m.in. kosiarkę spalinową, podkaszarki, siekiery, piłę spalinową, obrazy, wazony. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć skąd posiada te przedmioty. Mundurowi podejrzewają, że pochodzą one z przestępstwa kradzieży lub włamania. Śledczy proszą osoby, do których mogą należeć zabezpieczone przedmioty, o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bytowie ( tel. 59 822 83 00) lub z policjantem prowadzącym postępowanie (tel. 59 822 83 23).