WEJHEROWO – „BEZPIECZNE FERIE” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

WEJHEROWO – „BEZPIECZNE FERIE”

Data publikacji 19.02.2019

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" realizowanej w trakcie ferii zimowych spotkały się z dziećmi i ich opiekunami na wejherowskim lodowisku oraz krytej pływalni. Mundurowe przypomniały najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii.

15 lutego br. policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" podczas akcji „Bezpieczne Ferie” spotkały się z dziećmi na lodowisku oraz krytej pływalni w Wejherowie przy szkole podstawowej nr 8. Mundurowe zadbały, aby trwające ferie zimowe dla dzieci, które spędzają w mieście, przebiegały bezpiecznie. Funkcjonariuszki przypomniały uczestnikom spotkań o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas ferii zimowych oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz nad wodą.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak być bezpiecznym na drodze oraz jakie miejsca są bezpieczne do zimowych zabaw na śniegu i lodzie oraz w wodzie. Policjantki zachęcały, aby wybierać tylko bezpieczne miejsca do zabawy. Podczas pogadanek na lodowisku oraz pływalni mundurowe rozdały elementy odblaskowe.